Genel Bilgi

 

 

 

    Çukurova Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü 2547 sayılı kanun çerçevesinde, Ziraat, Fen ve Mühendislik alanlarında lisansüstü eğitim ve öğretim yaptırmak amacıyla 1982-1983 akademik yılında eğitim-öğretime başlamıştır. Enstitümüzde şu an 5 Fakültenin (Fen-Edebiyat, Mühendislik, Mimarlık, Ziraat ve Su Ürünleri) lisans programlarıyla bağlantılı olarak 30 Anabilim Dalında eğitim-öğretim devam etmektedir. Ayrıca Disiplinlerarası nitelikli 6 Anabilim Dalı mevcuttur.

Enstitü Anabilim Dalları, Programlar ve Yüksek Lisans Başvuru Yabancı Dil Zorunluluğu İçin tıklayınız..

Öğretim Üyelerinin Anabilim Dallarına göre dağılımlarını görmek için tıklayınız..

Lisansüstü programlarında anabilim dallarına göre devam eden öğrencilerin anabilim dallarına ve fakültelere göre son 3 yılın dağılımını görmek için tıklayınız.

Lisansüstü programlarından mezun öğrencilerin anabilim dallarına ve fakültelere göre son 3 yılın dağılımı
nı görmek için tıklayınız..

Lisansüstü programlarından mezun öğrencilerin anabilim dallarına ve fakültelere göre toplam dağılımını görmek için tıklayınız..

    Enstitümüz bünyesinde yer alan Anabilim Dallarında açık olan programlar yukarıda linki verilen tablolardan görülebilir. Anabilim Dallarımızda tezli programlara başvuru için, yönetmelikte belirtilen yabancı dil zorunluluğu bulunmaktadır. Enstitümüzde, öğrencilere ve Araştırma Görevlilerine hizmet veren ve değişik birimlerde çalışan 14 idari hizmetler sınıfında, 1 teknik hizmetler sınıfında ve 1 yardımcı hizmetler sınıfında, 1 sözleşmeli, 1 şirket elemanı olmak üzere toplam 17 personel görev yapmaktadır. 
    Anabilim Dallarımızdaki Yüksek Lisans ve Doktora derece programları ve yabancı dil zorunluluğu bilgileri yukarıda linki verilen tablolarda yer almaktadır.